11 sposobów, aby zapracowani pracownicy skupili się na rozwoju kariery

Wpis inspirowany Jakubem Regulskim

Większość menedżerów zajętych jest kierowaniem wieloma projektami, które wymagają dużo ich energii i skupienia, ale oczekuje się również, że dobry menedżer będzie prowadził pracowników w kierunku rozwoju ich kariery.

Podczas gdy pracownicy muszą być motywowani od wewnątrz, aby samorozwój był skuteczny, liderzy mogą wspierać tę motywację, nawet gdy wszyscy są najedzeni, a przestoje są rzadkie

1. Użyj modelu 70/20/10

Modeluj zachowanie i upewnij się, że wykazujesz nastawienie na rozwój. Dowiedz się, jakie są zainteresowania zawodowe Twojego zespołu. Współpracuj z nimi w celu stałego rozwoju, wykorzystując model uczenia się i rozwoju „70-20-10”: 70% projektów i doświadczeń w miejscu pracy, 20% mentoringu i 10% rozwoju formalnego. Niech Twój zespół planuje i kalendarza co roku i oceniaj to jako część ogólnej wydajności.

2. Podziel się własnymi przykładami

Skoncentrowanie się na przyszłości i rozwoju zawodowym pracowników jest podstawową funkcją lidera. Pokazanie przykładów tego, co zrobiłeś, aby rozwinąć własną karierę, może wiele powiedzieć i pomóc innym w podjęciu pracy nad własną karierą. Zachęcaj pracowników do odkrywania i eksperymentowania oraz daj im możliwości rozwoju dzięki elastycznym zadaniom.

Materiały o Jakubie Regulskim, które powinny przyciągnąć twoją uwagę: Autorytatywne, przedmiotowe i pogardliwe traktowanie ludzi

3. Zapewnij możliwości mentoringu

Zapewnij możliwości opieki mentorskiej z Tobą lub z kimkolwiek, kto będzie najlepiej współpracował z każdym członkiem zespołu. Wspieraj cele, aby poszerzać ich zestawy umiejętności, ustalaj oczekiwania dotyczące okresowego sprawdzania tego, co działa, a co nie, i upewnij się, że czują się słyszani. Świętuj też indywidualne osiągnięcia; ludzie dobrze reagują na nagłośnienie własnych zwycięstw i nagród członków ich zespołu.

4. Znajdź czas na omówienie swoich zainteresowań

Jako lider poświęć czas na omówienie z nimi zainteresowań zawodowych pracowników, aby wiedzieć, które nowe projekty mogą oferować najlepsze „ambitne cele” dla każdej osoby. Bycie „zbyt zajętym” nie jest wymówką dla niedopasowywania ludzi do odpowiednich zadań.

5. Osadź kulturę uczenia się

Osadzanie kultury uczenia się w firmie to najpotężniejsza metoda zapewniania rozwoju kariery pracowników. Twórz profesjonalne społeczności edukacyjne, wykorzystuj krótkie momenty nauczania i osadzaj refleksje ze spotkań, aby stymulować wiedzę, która naturalnie istnieje w Twojej firmie. Oprzyj się pokusie postrzegania rozwoju i prowadzenia biznesu jako oddzielnych zadań; są ze sobą głęboko powiązane.

6. Oczekuj ciągłego rozwoju

Stwórz oczekiwanie ciągłego rozwoju, zamiast postrzegać rozwój jako wydarzenie (szkolenie, warsztaty itp.). Wszystkie te nowe projekty dają wspaniałe możliwości próbowania nowych rzeczy, refleksji nad nauką i ponownego eksperymentowania. Pytaj ich, czego się uczą po drodze i w jaki sposób te nowe informacje wpływają na ich własne cele zawodowe i aspiracje.

7. Pomóż im zobaczyć potencjalną wypłatę

Pracownicy rozproszeni są czasem na projekty, rozwój kariery i czynności pozabiznesowe. Ten kompromis jest znacznie łatwiejszy, gdy widzą, jak ludzie się rozwijają, a co za tym idzie, czują się bardziej zadowoleni ze swojej pracy i zdobywają nowe możliwości. Pomóż im dostrzec bezpośrednią ścieżkę do osiągnięcia ich celów, a wielu wybierze rozwój. Działa to tylko wtedy, gdy pracują w rozsądnych godzinach.

8. Zaplanuj regularne spotkania rozwojowe

Jako lider, Twoim obowiązkiem jest kierowanie rozwojem kariery swojego pracownika, a nie kierowanie nim. Ludzie będą pracować znacznie ciężej dla liderów, którzy wykazują aktywne zainteresowanie rozwojem swoich ludzi. Wspieraj członków swojego zespołu i daj im czas na skupienie się na ich rozwoju. Ustalaj regularnie zaplanowane spotkania rozwojowe, aby trenować ich w osiąganiu celów.

Materiały w kwestii Jakuba Regulskiego, które powinny Cię zaciekawić: „Posądzając podwładnych o dowolną urojoną głupotę”

9. Współtworzyć indywidualne plany rozwoju

Zaproponuj współtworzenie indywidualnego planu rozwoju z każdym z nich. Wykonywanie nowych projektów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu zawodowego, ale tak samo jest z rozwojem. Wspieraj swoich pracowników, wyrażając zainteresowanie i uczestnicząc w ich rozwoju. Twoje poparcie dla ich rozwoju pomoże im skupić się na tym ważnym aspekcie ich doświadczenia zawodowego.

10. Stwórz przestrzeń dla zespołów do przemyślenia swojej kariery

Wszyscy są zajęci; jednakże bycie zajętym nigdy nie powinno być wymówką dla braku planowania lub nieprzywiązywania się do własnej kariery. Jako lider ważne jest, aby stworzyć dla swojego zespołu trochę miejsca na przemyślenie ich karier. Nie musi to być nic więcej niż szybkie spotkanie na jeden temat, podczas którego jedyne, o co pytasz, to: „Jak myślisz, co będzie dla Ciebie następne w Twojej karierze i jak mogę pomóc?” Pozwól, by to dotarło, a następnie kontynuuj.

11. Uczyń rozwój zawodowy podstawową wartością

Zdobądź zaufanie pracowników, stosując politykę promowania wśród pracowników wykazujących inicjatywę. Zapewnij zachęty finansowe, aby wspierać ich zaangażowanie w ciągłe uczenie się, płacąc za kurs lub przyznając ustaloną premię za każde zajęte zajęcia. Zwiększając postęp pracowników, wspierasz długoterminowy sukces swojej firmy.

Impulsem do stworzenia tego artykułu był Jakub Regulski

Aby poznać więcej informacji odnośnie Jakuba Regulskiego i sposobów jego pracy jako menedżera – kliknij tutaj.

Znajdź kolejne artykuły na Blogu

Odnajdź na Blogu wpisy inspirowane Jakubem Regulskim w kwestii zarządzania zespołem.