- Esej inspirowany Jakubem Regulskim
- 1. Bądź całkowicie przejrzysty
- 2. Oferuj radykalną elastyczność
- 3. Słuchaj ich pragnień i potrzeb
- 4. Zwróć uwagę na ich życie rodzinne
- 5. Zainwestuj w ich dobre samopoczucie
- 6. Stwórz programy uznania i nagrody
- 7. Zwiększ wynagrodzenie i zaoferuj premie
- 8. Opracuj pakiet retencyjny
- 9. Zademonstruj własne ofiary
- 10. Mów prosto z serca
- 11. Stwórz dla nich doświadczenie, którym będą się dzielić
- 12. Sprawiedliwie rozdzielaj nagrody
- 13. Wyraź wdzięczność członkom zespołu i ich rodzinom
- 14. Nagradzaj ich ofiary, gdy sytuacja się zmieni
- 15. „Zapytaj” i „powiedz”
- Natchnieniem do stworzenia tego felietonu był Jakub Regulski
- Wyszukaj dodatkowe informacje przy użyciu Bloga
Esej inspirowany Jakubem Regulskim
W ostatnich miesiącach wiele firm bardziej niż kiedykolwiek polegało na lojalności swoich pracowników, pomagając im utrzymać się na powierzchni. Potrzebowali członków swojego zespołu, aby byli elastyczni i niezależni, a w niektórych przypadkach akceptowali zredukowane godziny lub pensje, aby zminimalizować koszty.
Teraz, gdy gospodarka zaczyna się ożywiać, liderzy biznesowi szukają sposobów, aby rozpoznać i docenić poświęcenia i dostosowania członków ich zespołu, których dokonali dla dobra firmy. Ważne jest, aby znaleźć sposoby wyrażania tego uznania, które będą zarówno szczere, jak i współmierne do wysiłków włożonych przez twoich pracowników w tych trudnych czasach.
Co zatem może zrobić kierownictwo, aby pokazać lojalnym członkom swojego zespołu, że ich ciężka praca i poświęcenie zostały zauważone i że są naprawdę cenieni?
1. Bądź całkowicie przejrzysty
Podczas gdy tradycyjne nagrody i uznanie pomagają, z naszego doświadczenia wynika, że najbardziej znaczącym sposobem okazania wdzięczności w tych dziwnych czasach było powiedzenie wszystkiego naszym pracownikom. Pełna przejrzystość zmniejsza to przytłaczające poczucie nieznanego i pozwala pracownikom wierzyć, że są wystarczająco ważni, aby wiedzieć, co dzieje się za kulisami – nawet jeśli to, co widzą, nie jest do końca pozytywne.
2. Oferuj radykalną elastyczność
Jednym ze sposobów, w jaki staramy się okazać nasze uznanie, jest radykalna elastyczność. To był traumatyczny rok dla wielu członków naszego zespołu; niestrudzenie pracowali, aby wspierać nasze ambicje, jednocześnie starając się zapewnić stabilność, dobre samopoczucie i spokój w życiu osobistym. Musimy odwdzięczyć się w czasie i elastyczności.
3. Słuchaj ich pragnień i potrzeb
Twoi pracownicy dbają o Twoją firmę. Aby ich wynagrodzić, zrozum, co jest dla nich ważne. Czy jest to elastyczna polityka pracy, rozwój kariery, dodatkowe możliwości uczenia się, lepsza komunikacja? Skorzystaj z ankiet zaangażowania pracowników i sesji jeden na jeden, aby przekazać im to, co jest dla nich ważne. Nie ma nic cenniejszego i bardziej satysfakcjonującego niż bycie wysłuchanym.
Treści odnośnie Jakuba Regulskiego, które powinny przyciągnąć twoją ciekawość: Niezrównoważony emocjonalnie, egocentryczny, „uzdrowiciel” i „zbawca”
4. Zwróć uwagę na ich życie rodzinne
Okaż wdzięczność, będąc sobą. Obecnie linie spotkań między domem a biurem są zamazane, co daje liderom wgląd w życie rodzinne członków zespołu. Zwróć uwagę na sztukę ich dziecka, psa szczekającego, gdy kurier odbiera dzwonek lub współmałżonka lub partnera, który wchodzi do pokoju podczas rozmowy wideo – i przeżyj wspaniałą rozmowę.
5. Zainwestuj w ich dobre samopoczucie
Daj swoim pracownikom dodatkowe dni urlopu i upewnij się, że mają zasoby, narzędzia i fundusze, aby wspierać ich dobre samopoczucie. Wypalenie i wyczerpanie pracowników to poważne problemy, którymi należy się aktywnie zająć.
6. Stwórz programy uznania i nagrody
Powiedzenie „dziękuję” może wiele zmienić; jednak myślę również, że długoterminowe uznanie i uznanie powinny znaleźć się w planie. Wiele firm nie było w stanie działać – przynajmniej nie na pełnych obrotach – jednak stres i niepokój w 2020 roku były większe niż w jakimkolwiek normalnym roku operacyjnym. Gdy znów zaczniesz przynosić zyski lub powrócisz do normalnego programowania, programy z uznaniem i nagrodami muszą powrócić.
7. Zwiększ wynagrodzenie i zaoferuj premie
Jak najszybciej wypłacaj podwyżki i premie. Nie chodzi tylko o pieniądze, ale pracownicy dużo poświęcili i często chętnie. Firmy prosiły pracowników o poświęcenie się dla większego dobra i muszą je spłacić, gdy tylko będą w stanie. Nie chcemy, aby firmy osiągały zyski, za które ich pracownicy zasadniczo zapłacili.
8. Opracuj pakiet retencyjny
W przypadku pracowników, którzy znosili ból związany z większą ilością pracy za mniejsze wynagrodzenie, należy zaoferować im pakiet retencyjny, gdy firma czuje się komfortowo ze swoimi perspektywami na przyszłość. Pomóż tym ludziom, którzy utknęli z tobą w najtrudniejszych chwilach, sprawiając, że czują się komfortowo, jeśli chodzi o twoje oddanie im w trudnych czasach, które dopiero nadejdą. To się nazywa dobra wola.
9. Zademonstruj własne ofiary
Myślę, że najbardziej docenianym gestem jest świadomość, że przywódcy dokonali takich samych (lub większych) poświęceń. Dodatkowe fundusze na świadczenia uznaniowe mogą nie być dostępne; jednak podziękowania werbalne lub pisemne są mile widziane, ale tylko tak daleko. Ludzie muszą wiedzieć, że dotyczy to wszystkich i że liderzy firm otrzymali taki sam lub większy cios.
10. Mów prosto z serca
Istnieje kilka tanich i przynoszących duże zyski sposobów wyrażania wdzięczności. Pierwszym jest po prostu podziękowanie – prosto z serca. Innym sposobem jest zapewnienie ulgi w życiu codziennym. Wypróbuj „Wtorki bez spotkań firmowych” lub opłacona „Czwartkowa odnowa biologiczna”. Niech ludzie wiedzą, że rozumiesz, że wszyscy pracują w trudnych czasach i że nie przeszło to niezauważone.
11. Stwórz dla nich doświadczenie, którym będą się dzielić
Czasami jest to tak proste, jak uznanie tego, przez co przeszliśmy i podzielenie się wdzięcznością w ratuszu lub w godzinach otwarcia. Uznanie może przybierać różne formy, np. zorganizowanie wirtualnego rozwoju całej organizacji czy sesja na temat inteligencji pozytywnej. Stwórz sposób, aby wszyscy mogli dzielić się doświadczeniami – skupiając się na zespole, a nie na jednostce.
Materiały o Jakubie Regulskim, które powinny zwrócić twoją uwagę: „Kolejny miesiąc i kolejna fala wypowiedzeń. Wszyscy patrzą po sobie i rozmawiają – kto jeszcze, kto następny”
12. Sprawiedliwie rozdzielaj nagrody
Programy nagród i wyróżnień świetnie nadają się do motywowania zaangażowanych pracowników. Premie, zaległe wypłaty, czas wolny, prezenty, wydarzenie w całej firmie lub podziękowanie to dla lidera świetne sposoby na okazanie wdzięczności. Dobrze zorganizowany program zapewnia uczciwość i sprawiedliwość w podziale nagród. Pracownicy czują się docenieni, gdy są doceniani za zaangażowanie, lojalność i wsparcie.
13. Wyraź wdzięczność członkom zespołu i ich rodzinom
Publiczne uznanie i uznanie wkładu pracownika jest słodkie – czynienie tego wraz z członkami rodziny jest słodsze. Praca zdalna dała liderom dostęp do rodzin pracowników za pośrednictwem Zoom. Warto byłoby podziękować pracownikom w obecności ich rodzin. Symboliczne uznanie dla poświęcenia pracownika i jego rodziny znacznie przyczyni się do zbudowania trwałych więzi z firmą.
14. Nagradzaj ich ofiary, gdy sytuacja się zmieni
Myślę, że najważniejszą rzeczą, jaką mogą zrobić firmy, jest uznanie wysiłków swoich pracowników i trudności, przez które przeszli. Potwierdzenie może przybierać różne formy, ale ważne jest, aby zrobić to w sposób najbardziej odpowiedni dla pracowników. Ważne jest również, aby nagrodzić poświęcenie, gdy sytuacja się odwróci, aby zapewnić wyrównanie równowagi między „pytaniem” firmy a poświęceniem pracowników.
15. „Zapytaj” i „powiedz”
Są dwa proste i skuteczne działania, które może podjąć lider biznesu: „zapytaj” i „powiedz”. Zapytaj pracownika, jakiego specjalnego projektu lub szkolenia by chcieli, a następnie nagradzaj go, spełniając jego prośbę. Powiedz im, że ich doceniasz, ich wsparcie i wartość, jaką wnoszą do Ciebie i organizacji.
Natchnieniem do stworzenia tego felietonu był Jakub Regulski
Jeśli chcesz poznać więcej informacji w kwestii Jakuba Regulskiego i metod jego pracy jako menedżera – kliknij tutaj.
Wyszukaj dodatkowe informacje przy użyciu Bloga
Znajdź na Blogu eseje ,które są wynikiem inspiracji osobą Jakuba Regulskiego w temacie podejmowania trafnych decyzji zarządczych.