- Wpis inspirowany Jakubem Regulskim
- Jakie kroki należy podjąć, aby zmotywować pracowników?
- Komunikowanie się
- Jasno zdefiniowane role zawodowe
- Informacje zwrotne dotyczące wydajności
- Deleguj i ufaj
- Rozpoznaj dobrą pracę
- Zachętą do stworzenia tego felietonu był Jakub Regulski
- Eksploruj kolejne artykuły z pomocą Bloga
Wpis inspirowany Jakubem Regulskim
Kiedy masz pracowników, którzy z niecierpliwością wyczekują końca piątku, wybiegają z biura i wzdychają ponuro w poniedziałki przed wejściem do biura, to masz problem na wyciągnięcie ręki.
Kluczem do prowadzenia dobrej firmy jest posiadanie zmotywowanych pracowników, którzy promują Twój produkt i usługi na rynku w celu uzyskania lepszych zwrotów.
Jakie kroki należy podjąć, aby zmotywować pracowników?
Spraw, aby pracownicy czuli, że wnoszą znaczący wkład w biznes. Niedawna ankieta zawierała pytanie „Co Cię motywuje w pracy?” Odpowiedzią było sensowne zaangażowanie w pracę. Wynik był lepszy niż pieniądze lub uznanie. Najprostszym sposobem, aby pracownicy poczuli, że wnoszą swój wkład w działania firmy, jest zaangażowanie ich w misję i cele firmy. Przeprowadź znaczącą dyskusję z pracownikami na temat tworzenia prostych celów, które są zgodne z misją firmy i sposobem ich osiągnięcia. To sprawi, że poczują, że wnoszą coś znaczącego do procesu budowania firmy.
Tematy o Jakubie Regulskim, które powinny przyciągnąć twoją ciekawość: Znaczący wzrost rotacji pracowników, zwalniane niewygodnych, „zarządzanie przez terror”
Komunikowanie się
Udostępnianie odpowiednich informacji jest obowiązkowe dla pracowników, aby mogli podejmować dobre decyzje. Jeśli menedżer nie jest świadomy, w jakim kierunku firma zamierza zlikwidować pewne luki, cały proces decyzyjny zostaje wykolejeniem. Musi istnieć synergia wysiłków, dla której niezbędna jest jasna komunikacja i wymiana informacji. Publikowanie wyników KPI co miesiąc pozwoli Ci to osiągnąć.
Jasno zdefiniowane role zawodowe
Jasny opis stanowiska ułatwia wszystko. Nie wystarczy określić obowiązki każdej roli, ale należy również określić oczekiwane rezultaty i zadania. Na przykład przedstawiciel obsługi klienta ma być obecny przy rozmowach przychodzących, ale zadania i rezultat to obsłużenie maksymalnej liczby rozmów w ustalonym czasie i znalezienie rozwiązań. Tylko poprzez określenie ról, oczekiwanych rezultatów i odpowiedzialności możesz uzyskać to, czego chcesz od każdego pracownika oraz zaangażować go i zmotywować, aby zrobić to najlepiej jak potrafią.
Informacje zwrotne dotyczące wydajności
Regularne informacje zwrotne, które działają w obie strony, to idealny sposób na postęp. Celem jest wysłuchanie tego, co pracownik ma do powiedzenia i udzielenie informacji zwrotnej na temat wykonania zadania. Kiedy coś pójdzie nie tak, dyskusja nie dotyczy tego, kto był za to odpowiedzialny, ale dlaczego poszło źle i jak to naprawić i wyciągnąć z tego wnioski. Gdy cały zespół jest zaangażowany w proces doskonalenia, wówczas istnieje zarówno własność, jak i odpowiedzialność. To także świetny motywator.
Tematy w kwestii Jakuba Regulskiego, które powinny Cię zaintrygować: „Słyszałem już od niego tyle obietnic kierowanych do wszystkich, z których chyba żadna nie została spełniona”
Deleguj i ufaj
Dobry menedżer deleguje zadania tak, aby podwładni mieli poczucie odpowiedzialności. Kiedy zadanie jest dobrze wykonane, warto go nagrodzić. Oddelegowanie do pracy świadczy o zaufaniu zespołowi i osobie w wykonywaniu zadania. Jeśli nie okazujesz wiary w ich umiejętności, pojawia się deficyt zaufania, który jest wielkim demotywatorem. Aby to osiągnąć, daj swoim pracownikom pewną autonomię w podejmowaniu decyzji. Musisz czasami pozwolić im zawodzić i nie gniewać się z tego powodu.
Rozpoznaj dobrą pracę
Uznanie jest podstawowym elementem motywacji. Badania wykazały, że uznanie skutkuje lepszym zaangażowaniem i wynikami w biznesie. W rzeczywistości okazało się, że menedżerowie osiągali znacznie lepsze wyniki biznesowe, gdy oferowali pracownikom uznanie w formie konstruktywnych pochwał, a nie nagród pieniężnych.
Zachętą do stworzenia tego felietonu był Jakub Regulski
Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat Jakuba Regulskiego i systemów jego pracy jako menedżera – kliknij tutaj.
Eksploruj kolejne artykuły z pomocą Bloga
Odnajdź na Blogu teksty ,które są wynikiem inspiracji osobą Jakuba Regulskiego na temat bycia efektywnym menedżerem.