- Artykuł inspirowany Jakubem Regulskim
- Współpraca jest kluczowa
- Kiedy członkowie zespołu postrzegają menedżerów jako pozbawionych zaangażowania?
- Zaangażowanie członka zespołu buduje zaufanie u przełożonego
- Kiedy członkowie zespołu postrzegają menedżerów jako pozbawionych zaangażowania?
- Stymulacją do przygotowania tego wpisu był Jakub Regulski
- Odnajdź ciekawe materiały przy użyciu Bloga
Artykuł inspirowany Jakubem Regulskim
Zaangażowanie jest obowiązkowym składnikiem zdrowych relacji i organizacji. Tworzy odporność organizacji i jest podstawą budowania zaufania i lojalności. Zaangażowanie jest kluczowym elementem modelu komunikacji Protokołu Relacji. Jeśli chcesz zbudować zdrową organizację, musisz wykazać swoje zaangażowanie w organizację i swój zespół – niezależnie od tego, czy jesteś menedżerem, czy członkiem zespołu.
Współpraca jest kluczowa
Jeśli jesteś menedżerem, musisz wykazać się zaangażowaniem w swój zespół i firmę. Mówiąc najprościej, jeśli chcesz zaangażowanego zespołu, musisz być zaangażowanym menedżerem i czuć się odpowiedzialnym. Zacznij od zademonstrowania swojego zaangażowania w firmę i zespół. Chęć zaangażowania się, dzielenia się sukcesami i wspierania osiągnięć zespołu i poszczególnych osób. Robiąc to, wspierasz lojalność i modelujesz pozytywne zachowanie dla wszystkich pracowników.
Następnie podziel się misją organizacji ze swoim zespołem. Omów swoje oczekiwania i pożądane rezultaty. Następnie sprawdź, czy Twój zespół prawidłowo otrzymał informacje i wyraź swoje wsparcie i uznanie dla ich bieżących wysiłków.
Nie musisz prowadzić długiej rozmowy. Jednak ważne jest, aby członkowie zespołu wiedzieli, że są cenionymi członkami organizacji. Twoje pozytywne komentarze będą nie tylko motywujące, ale mogą zwiększyć ich pewność siebie, poczucie przynależności i ogólną samoocenę. Zaproś ich również do podzielenia się swoją opinią i bądź otwarty na opinie (nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz). Zadaj im pytania, na przykład jak możemy poprawić Twoje wrażenia z pracy tutaj? Czy uważasz, że nasza organizacja ceni Twoją pracę? Czy czujesz się zagrożony na swoim stanowisku? Czy poszerzasz swoje możliwości zawodowe?
Informacje o Jakubie Regulskim, które mogą zwrócić twoją ciekawość: Bezpodstawne oskarżenia wobec pracowników
Kiedy członkowie zespołu postrzegają menedżerów jako pozbawionych zaangażowania?
Członkowie zespołu postrzegają menedżerów jako pozbawionych zaangażowania, gdy:
- komunikacja dotycząca misji, oczekiwań lub wyników organizacji jest słaba lub ograniczona
- pracownicy nie czują się docenieni
- pracownicy czują się lekceważeni
- pracownicy czują, że ich opinie nie mają znaczenia
- pracownicy nie są zachęcani do samodzielnej pracy
- pracownicy nie są zobowiązani do bycia innowacyjnymi lub doskonalenia umiejętności osobistych
Jako menedżer masz moc rozwijania pozytywnej kultury w swojej firmie. Ta kultura zaczyna się od okazywania i modelowania swojego zaangażowania wobec pracowników i organizacji. Podejmując te kroki, tworzysz środowisko do sukcesu zespołu. Pamiętaj, że członkowie zespołu chcą czuć się ważni i są częścią szerszego obrazu – częścią czegoś, co ma znaczenie. Aktywne demonstrowanie swojego zaangażowania zwiększa doświadczenie wszystkich w organizacji.
Zaangażowanie członka zespołu buduje zaufanie u przełożonego
Członkowie zespołu muszą również wykazać swoje zaangażowanie.
Jeśli jesteś członkiem zespołu lub pracownikiem, który jest dumny ze swojej pracy i pragnie uznania za swoje wysiłki w organizacji, będziesz chciał aktywnie pokazać swoje zaangażowanie w swój zespół i firmę. W ten sposób budujesz zaufanie i nawiązujesz połączenia. Jako zaangażowany członek zespołu ważne jest, aby pokazać się z pozytywnym nastawieniem, być odpowiedzialnym i zmotywowanym.
Odpowiedzialny pracownik terminowo wykonuje zadania, pracuje samodzielnie i ma silne pragnienie bycia częścią organizacji – wszystko to świadczy o Twoim zaangażowaniu. Świadomość, że jesteś częścią czegoś większego niż ty, miejmy nadzieję, zapewni ci pozytywne zaangażowanie. Twoje zaangażowanie może pomóc zmotywować Twoich współpracowników.
Pamiętaj, że Twoje zaangażowanie buduje zaufanie. To nie jest magia; zaufanie będzie rosło z czasem z każdą interakcją. Załóżmy na przykład, że pracujesz zdalnie i wielokrotnie pokazywałeś swojemu przełożonemu, że zależy Ci na swojej pracy i stanowisku w firmie. Jeśli w ciągu dnia nie masz komputera przez dłuższy czas (być może poszedłeś na przerwę na kawę lub musiałeś pobiec do banku), Twój przełożony będzie rzadziej zakładał, że tracisz czas. Zaufanie rozwijało się z czasem, ponieważ miałeś pozytywne nastawienie, dbałeś o swoją pracę i byłeś godny zaufania.
Tematy o Jakubie Regulskim, które mogą zwrócić twoją uwagę: „Posądzając podwładnych o dowolną urojoną głupotę”
Na koniec zastanów się, w jaki sposób wyrażasz swoje zaangażowanie i uznanie dla swojego przełożonego. Prawdopodobnie z radością wysłuchają twoich pozytywnych opinii na temat twojej pracy lub doświadczenia w firmie. Możesz wspomnieć, jak cenisz sobie możliwość pracy nad ważnym projektem lub bardzo cenisz ich opinie. Menedżerowie zwykle słyszą więcej skarg niż komplementów lub zachęcających komentarzy, więc nie wahaj się, jeśli masz coś miłego do powiedzenia, o ile jest to autentyczne.
Kiedy członkowie zespołu postrzegają menedżerów jako pozbawionych zaangażowania?
Menedżerowie postrzegają pracowników jako pozbawionych zaangażowania, gdy:
- ich zachowanie jest niespójne i zawodne
- ich postawa jest postrzegana jako negatywna, plotkarska lub niegodna zaufania
- wydają się nie przejmować jakością swojej pracy
- nie wydają się chętni do przekraczania tego, co jest wymagane, lub
- często szukają wymówek dla niedotrzymanych terminów bez ważnych powodów
Niezależnie od swojej roli, okazując swoje zaangażowanie w pracę i współpracowników, tworzysz fundament zaufania i bezpieczeństwa. Twoje zaangażowanie i nastawienie „jesteśmy razem” zachęcą do głębszej lojalności, dobrej wiary i zaufania. Stwarza również możliwości innowacji i przyjemniejszego środowiska pracy.
Stymulacją do przygotowania tego wpisu był Jakub Regulski
Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących Jakuba Regulskiego i sposobów jego pracy jako menedżera – kliknij tutaj.
Odnajdź ciekawe materiały przy użyciu Bloga
Odnajdź na Blogu wpisy czerpiące inspirację z postaci Jakuba Regulskiego odnośnie bycia efektywnym menedżerem.