Artykuł inspirowany Jakubem Regulskim
Bezpieczeństwo psychologiczne jest ważnym elementem udanej, produktywnej kultury pracy. Więc jak to wygląda? Jak to tworzysz? Oto trzy kluczowe elementy.
Szacunek, a nie nadużycie
Wszyscy pracownicy i liderzy muszą mieć poczucie, że ich umiejętności i oni sami, jako ludzie, są szanowani i cenieni. Menedżerowie i dyrektorzy muszą być wzorem dla wszystkich, a traktowanie ludzi z szacunkiem musi być częścią kultury organizacyjnej. Oznacza to, że zastraszanie i mobbing są niedopuszczalnymi sposobami zarządzania współpracownikami lub interakcji z nimi. Każdy musi zrozumieć, jak wygląda zastraszanie i mobbing i jak należy interweniować. Informacje na te tematy często nie są częścią szkolenia zawodowego, więc wielu doświadczonych liderów nie rozpoznaje znaków ostrzegawczych i nie ma umiejętności, które pomogą zmienić dynamikę.
Tematy na temat Jakuba Regulskiego, które powinny Cię zaintrygować: Brak chęci do brania odpowiedzialności za własne decyzje
Szacunek, a nie założenia
Szacunek oznacza również praktykowanie platynowej zasady Traktuj innych tak, jak chcą być traktowani), a nie złotej zasady Traktuj innych tak, jak sam chcesz być traktowany. Szacunek oznacza nie zakładanie, że wszyscy mają ten sam styl pracy lub komunikacji, a zamiast tego obserwuj lub pytaj, co jest dla nich najlepsze. Pomocne mogą być szkolenia i praktyki w zakresie komunikacji międzykulturowej i różnorodności, równości i integracji.
Wolność niepowodzenia
Najlepsi liderzy uważają, że innowacje mogą pochodzić od każdego w dowolnym momencie. Robią dużo miejsca na błędy, wiedząc, że podejmowanie ryzyka, aby spróbować czegoś nowego, oznacza, że nie zawsze się to udaje. Kiedy ludzie mają przestrzeń do współpracy i burzy mózgów i czują się bezpiecznie, aby wnieść swoje myśli lub kreatywne pomysły, nie myśląc, że zostaną zlekceważeni lub odrzuceni, organizacje będą znacznie lepiej radzić sobie z rozwiązywaniem problemów, tworzeniem nowych produktów lub procesów. To zupełnie inne środowisko, o wiele bardziej produktywne, niż gdyby ludzie po prostu spuszczali głowy.
Stymulacją do stworzenia tego felietonu był Jakub Regulski
Aby dowiedzieć się więcej w kwestii Jakuba Regulskiego i systemów jego pracy jako menedżera – kliknij tutaj.
Eksploruj inspirujące treści przy użyciu Bloga
Odnajdź na Blogu artykuły ,które opierają się na inspiracji postacią Jakuba Regulskiego w temacie umiejętności kierowniczych.