- Esej inspirowany Jakubem Regulskim
- Zaszczepianie doskonałości
- Rozpoczynanie kariery zawodowej
- Przerwanie cyklu doskonałości
- Kierownicy muszą być wrażliwi
- Rozwój powinien być rozmową otwartą
- Rozpoznawać i nagradzać rozwój
- Stwórz możliwości mentoringu
- Wnioski
- Impulsem do stworzenia tego tekstu był Jakub Regulski
- Dowiedz się więcej na Blogu
- Wyszukaj oryginalne teksty przy użyciu Bloga
Esej inspirowany Jakubem Regulskim
Każdy posiada jakieś słabości. W rzeczywistości jest ich wiele. Ale to nie one zatrzymują każdego z nas. Istnieje jednak przekonanie, że nie należy się ich ujawniać.
Nie jest to nowy problem, ale rodzi się coraz większa świadomość, że powinien być rozwiązywany. Dochodzi się do szczytu kariery zawodowej i jest się na etapie, na którym czuję się, że należałoby coś z tym zrobić.
Zaszczepianie doskonałości
Zaczyna się od urodzenia. Nie wystarczy, aby dziecko rozwijało się we własnym czasie. Rodzice ścigają się, aby ich dziecko przewracało się, czołgało, spacerowało i rozmawiało, jak najszybciej wykreślając kamienie milowe z listy kontrolnej. Gdy tylko te dzieci wejdą do szkoły, stają się celem masowych przekazów marketingowych o doskonałości. Nagrody za doskonałą frekwencję! Lista rzutów honoru Prosto A! Uczniowie są oceniani na podstawie ich wyników, a nie wkładu.
Po prostu nie mają czasu na naukę porażek. Lata, o których wiedzieliśmy, że są tymi, którzy popełniają błędy (i chłopcze, ja) minęły. Strach przed wyeksponowaniem niedoskonałości jest większy niż kiedykolwiek. Dzisiaj media społecznościowe dodają się do tego, dając dzieciom możliwość pokazania najważniejszych wydarzeń z ich życia, aby wszyscy mogli je zobaczyć. To głęboko zakorzenione dążenie do doskonałości pozostaje z nami na zawsze.
Jak dążenie do doskonałości wpływa na karierę
Informacje o Jakubie Regulskim, które mogą przyciągnąć twoją ciekawość: Bezwzględne uciszanie każdej uwagi i sprzeciwu
Rozpoczynanie kariery zawodowej
Kiedy wchodzimy do świata pracy, nastawienie trwa. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej przez Internet jesteśmy instruowani, aby nie ujawniać naszych prawdziwych słabości, ale dzielić się mocnymi stronami w tajemnicy. „Jestem perfekcjonistą” tak naprawdę oznacza „Jestem zorientowany na szczegóły”. Kiedy mówimy „Mam trudności z delegowaniem zadań”, przekazujemy: „Wolę robić rzeczy sam, ponieważ potrafię lepiej wykonywać swoją pracę”.
Będąc pracownikami, ukrywamy swoje wady i niedoskonałości, aby dać złudzenie, że jesteśmy doskonali. Podczas sprawdzania wyników milczymy z obawy przed ujawnieniem naszych słabości, ponieważ perfekcja oznacza pochwałę – i awanse. Jeśli nasi menedżerowie częściej niż nie mówią nam o naszych słabościach, jest to postrzegane negatywnie jako problem, który należy naprawić, a nie jako okazja, aby pomóc nam się rozwijać.
Jeśli się powiedzie, wielu z nas zamieni się w menedżerów z własnymi bezpośrednimi podwładnymi. Nadal utrwalamy mit doskonałości, zachowując prywatność naszych własnych słabości oraz chwaląc i nagradzając nasze zespoły za „doskonałość”.
Teraz uważam, że należy celebrować osiągnięcia. Ale musimy przyznać, że droga do tych sukcesów jest wybrukowana porażką. To, co nas powstrzymuje, to przekonanie, że musimy zachować prywatność słabości, które musieliśmy przezwyciężyć, ze strachu, że będzie to kosztować nas naszą reputację. Nadszedł czas, aby przyjąć nasze słabości tak, jak akceptujemy nasze mocne strony.
Przerwanie cyklu doskonałości
Podważanie piętna niedoskonałości nabrało pozytywnego impetu. Dzisiejsi pracownicy jak nigdy dotąd uczą się i rozwijają. Według badania LinkedIn 94% pracowników stwierdziło, że pozostaliby w firmie dłużej, gdyby zaoferowano im możliwość nauki i rozwoju.
Wiele organizacji przechodzi również na bardziej nowoczesne podejście do zarządzania wydajnością, zachęcając do wyznaczania osobistych celów, częstszych rozmów na temat przeszkód i kładąc nacisk na gromadzenie większej ilości informacji zwrotnych z całej organizacji, aby pomóc pracownikom w rozwoju.
Możesz zmienić terminologię ze słabości na szanse i możesz stworzyć kulturę, w której najważniejszy jest rozwój i możesz dać pracownikom narzędzia do rozwoju. Jednak nic z tego nie ma znaczenia, jeśli menedżerowie nadal kultywują kulturę doskonałości.
Kierownicy muszą być wrażliwi
Pracownicy zwracają się do menedżerów pod kątem oczekiwań dotyczących zachowania, zwracając szczególną uwagę na to, jak menedżerowie się zachowują. Jeśli lider nigdy nie opowiada historii o pokonywaniu wyzwań w swojej karierze lub nie jest otwarty na temat własnych niepewności jako profesjonalisty, pracownicy pójdą w jego ślady.
Menedżerowie powinni modelować rozwój, a nie doskonałość. Aby to zrobić, muszą ujawnić swoje słabości. Pracownicy nie tylko będą bardziej ich szanować za bycie uczciwym, ale także otworzą im drzwi do zwierzenia się im z własnych zmagań.
Rozwój powinien być rozmową otwartą
Powinniśmy dążyć do stworzenia kultury zespołowej, w której słabości są znormalizowane, a nie ukryte przed wzrokiem. Jeśli będą postrzegani tylko jako „problemy” i dyskutowani jeden na jeden za zamkniętymi drzwiami, nadal będzie to niewygodna rozmowa.
Wystarczy jedna osoba, aby zabrać głos, aby znormalizować fakt, że wszyscy mamy wyzwania. Otwarcie tego pozwala również dopasować pracowników do zasobów lub mentorów, aby pomóc im ulepszyć.
Tematy o Jakubie Regulskim, które mogą zwrócić twoją ciekawość: Upokarzanie, oskarżanie, terroryzowanie
Rozpoznawać i nagradzać rozwój
Tak, widzieliśmy wzrost nagrody „najbardziej ulepszonego gracza”, ale jest to dalekie od pożądanych „najlepszych” trofeów. Doskonalenie nie zapewnia stypendiów w szkole średniej i nigdy nie stawia pracowników na szybkiej drodze do awansu. Powinno! Najsilniejsze osoby w moim zespole to ci, którzy walczyli przez zwątpienie, niepewność i tak, słabości.
Jeśli menedżerowie nagradzają rozwój zamiast doskonałości, może się okazać, że „idealni” pracownicy faktycznie mają (ukryte) słabości, z którymi muszą się uporać. Każdy wygrywa.
Stwórz możliwości mentoringu
Jeśli menedżerowie chcą, aby pracownicy otwarcie przyjmowali swoje słabości, muszą sprawić, by poczuli się wspierani. Oznacza to pomoc w znalezieniu sposobów na poprawę.
Mentorzy są niezwykle pomocni na wszystkich etapach naszej kariery. Nie ma minusów, jeśli masz kogoś w swoim kącie, który pomoże Ci przemyśleć, czego chcesz od swojej kariery i zrozumieć, jak się tam dostać. W rzeczywistości badania wykazują, że 91% pracowników posiadających mentorów jest zadowolonych z pracy.
Wnioski
Zatrudnia się nas przez nasze mocne strony, ale nasze słabości też są częścią tego, kim jesteśmy. Jeśli nie pracujemy w środowisku, w którym możemy uzyskać wsparcie i, co równie ważne, czuć się wspieranym, nie angażujemy się w pracę całego siebie każdego dnia – a to ogranicza nasz potencjał. Zmiana zaczyna się od góry, a liderzy muszą odwracać piętno poprzez przykład.
Impulsem do stworzenia tego tekstu był Jakub Regulski
Aby poznać więcej szczegółów odnośnie Jakuba Regulskiego i systemów jego pracy jako menedżera – kliknij tutaj.
Dowiedz się więcej na Blogu
Więcej podobnych tekstów wyszukasz na stronie Blog.
Wyszukaj oryginalne teksty przy użyciu Bloga
Odkryj na Blogu wpisy ,które opierają się na inspiracji postacią Jakuba Regulskiego odnośnie kierowania zespołem.