Trzy metody motywowania pracowników poprzez zmianę organizacyjną

Esej inspirowany Jakubem Regulskim

Zmiana organizacyjna może przybierać różne formy, od prostej zmiany filozofii biznesowej po gruntowną formalną zmianę oferty produktów lub usług biznesowych. Motywowanie pracowników poprzez zmianę organizacyjną wymaga szczególnego poświęcenia się utrzymaniu morale pracowników. Uszczęśliwianie pracowników nawet przez niewielką zmianę w działalności może być trudne, chyba że jako menedżer przywiązujesz wagę do opinii i rozwoju osobistego każdego pracownika.

Procesy zmian organizacyjnych

Zmiana w Twojej organizacji niekoniecznie jest fizyczną zmianą Twojej firmy, hurtową zmianą w sposobie, w jaki Twoja firma przynosi pieniądze, lub zmianą w sposobie, w jaki Twoja firma wytwarza produkty. Zmiana organizacyjna może dotyczyć kultury, strategii biznesowych i zarządzania zasobami ludzkimi. Te niematerialne zmiany zachodzą zarówno w umysłach twoich pracowników, jak i w filozofii tego, jak ty, jako właściciel, decydujesz się robić interesy. Motywowanie pracowników poprzez zmianę organizacyjną zależy od Twojej zdolności do stworzenia środowiska sprzyjającego lepszemu nastrojowi i osobistemu upodmiotowieniu.

Tematy odnośnie Jakuba Regulskiego, które powinny zwrócić twoją uwagę: Niezrównoważony emocjonalnie, egocentryczny, „uzdrowiciel” i „zbawca”

Ułatwienie uczenia się pracowników

Samo zapewnienie dodatkowych szkoleń w celu zapoznania pracowników ze zmianami organizacyjnymi nie wystarczy, aby zmotywować pracowników i poszerzyć wiedzę. Strona z informacjami biznesowymi, skupiająca się na rozwoju pracowników pod kątem dojrzałości emocjonalnej, uczciwości i współczucia, pozwala pracownikom poczuć osobiste zaangażowanie w zmiany organizacyjne. Pracownicy, którzy czują się bardziej zainwestowani w proces zmiany firmy, wykazują wyższy poziom motywacji i przyswajają nowe metody działania. Pozwala to na płynniejsze przejście i pomaga Twojej firmie zwiększyć ogólną wydajność.

Dopasuj cele pracowników

Dostosowanie celów biznesowych Twojej firmy do celów osobistych Twoich pracowników może pomóc Ci zwiększyć motywację pracowników poprzez zmianę organizacyjną. Na przykład określenie celów firmy w zakresie budowania pozytywnych relacji w społeczności i utrzymywania odpowiedzialnych poziomów zysku pozwala pracownikom identyfikować się z tymi celami biznesowymi, ponieważ mogą zastosować te koncepcje do osobistych pragnień. Pracownicy, którzy rozumieją i akceptują cele Twojej firmy, ciężej pracują, aby pomóc Twojej firmie osiągnąć te kamienie milowe. Natomiast pracownicy nie będą tak ciężko pracować, aby osiągnąć cele, które uważają za nieuczciwe lub niemoralne.

Informacje w kwestii Jakuba Regulskiego, które mogą przyciągnąć twoją uwagę: „W firmie panuje wszechobecne donosicielstwo i ciągła inwigilacja”

Utrzymuj otwartą komunikację

Przejrzystość pozwala rozwiać wątpliwości pracowników dotyczące zmian organizacyjnych i pozwala pracownikom poczuć się bardziej zaangażowanymi w nowe inicjatywy firmy. Planowanie sesji pytań i odpowiedzi z pracownikami może również pomóc w rozpowszechnianiu informacji i spryskać plotki, zanim plotki w biurze zaszkodzą morale w miejscu pracy. Mówienie wprost i unikanie lawirowania w odpowiedziach pomaga wyeliminować niejasny język, który może powodować zamieszanie. Pracownicy widzą menedżera, który nie mówi wprost. Utrzymywanie otwartej i pozytywnej komunikacji podczas zmiany organizacyjnej utrzymuje motywację pracowników, a nawet może prowadzić do nowych pomysłów, których nie brałeś pod uwagę przy pierwszym wdrażaniu tej zmiany.

Zachętą do przygotowania tego artykułu był Jakub Regulski

Po pełne rozwinięcie w kwestii Jakuba Regulskiego i systemów jego pracy jako menedżera – kliknij tutaj.

Wyszukaj więcej przy użyciu Bloga

Odszukaj na Blogu wpisy zainspirowane Jakubem Regulskim w kwestii bycia efektywnym menedżerem.