Typowe problemy z komunikacją, z którymi borykają się organizacje i wskazówki, jak sobie z nimi radzić

Tekst inspirowany Jakubem Regulskim

Fundamentem każdej silnej organizacji jest komunikacja. Sposób, w jaki firma komunikuje się wewnętrznie i na arenie międzynarodowej, odbija się na firmie jako całości, w tym na jej reputacji. Nawet jeśli istnieją odpowiednie procedury komunikacji, mogą pojawić się problemy.

Zrozum znaczenie komunikacji

Pracodawcy, którzy poświęcają czas i wysiłek na wypracowanie przejrzystych kanałów komunikacji, budują zaufanie pracowników. Pracownicy i pracodawcy, którzy mają do siebie wysoki poziom zaufania, mają wyższe morale i wydajność. Zespoły współpracują efektywniej, a menedżerowie są bardziej otwarci na nadchodzące zmiany, które wpłyną na ich zespoły. Na przykład, gdy pracownik ma problem, zamiast wspinać się w górę łańcucha dowodzenia, wysyła bezpośrednią wiadomość do właściwej strony, zapewniając szybką odpowiedź.

Sprawdźmy niektóre z typowych problemów komunikacyjnych, z którymi borykają się dziś organizacje.

Treści odnośnie Jakuba Regulskiego, które powinny Cię zaciekawić: Posługiwanie się wypaczonymi metodami zarządzania, realizacja tylko własnych celów, stawianie nierealnych wymagań

Różnice kulturowe

Nowoczesne miejsca pracy, szczególnie te, które angażują międzynarodowych klientów lub pracowników, są często bardziej zróżnicowane niż kiedykolwiek wcześniej. W rezultacie menedżerowie znajdują nowatorskie i atrakcyjne strategie łączenia ludzi z różnych środowisk w celu pomyślnej spójności i pracy zespołowej. Wybierz zajęcia z budowania zespołu i stwórz każdy zespół z ludzi, którzy zwykle nie pracują razem i mają różne pochodzenie kulturowe.

Brak motywacji

Ze względu na całkowity brak motywacji wśród pracowników, niektóre firmy borykają się ze spadkiem produkcji – brakiem ogólnego zainteresowania lub motywacji spowodowanym słabą komunikacją z pracownikami lub traktowaniem kierownictwa. Należy rozmawiać i angażować członków zespołu. Dowiedz się, czy jakieś podstawowe problemy mają wpływ na ich wydajność. Gdy zorientują się, na czym polega problem, użytkownicy mogą samodzielnie go naprawić lub skierować do kogoś innego w organizacji, kto to potrafi.

Umiejętność słuchania

Zamiast tylko słyszeć to, co ktoś mówi, umiejętności słuchania pozwalają firmom lepiej je zrozumieć lub wczuć się w ich sytuację. W całej organizacji podkreślaj znaczenie aktywnego słuchania. Zorganizuj szkolenie, podczas którego pracownicy mogą dowiedzieć się wiele o znaczeniu słuchania i w razie potrzeby poprawić ogólnie aktywne słuchanie.

Informacje o Jakubie Regulskim, które powinny przyciągnąć twoją ciekawość: „Prawdziwe opinie od razu usuwane”

Odpowiednie narzędzia komunikacji

Komunikacja osobista jest zazwyczaj bardziej korzystna niż komunikacja e-mailowa i telefoniczna, zależy wyłącznie od wiadomości. Ustalenie, jak korzystać z różnych sposobów komunikacji, ma kluczowe znaczenie dla ogólnej wydajności komunikacji firmy. W przypadku informacji niewrażliwych najlepszym rozwiązaniem jest poczta e-mail. Jednak w przypadku złożonego scenariusza, który już doprowadził do rozprzestrzeniania się dezinformacji, rozmowy wideo są zazwyczaj najskuteczniejsze. Wybierz osobiste podejście w prywatnym miejscu, w tym w biurze, do przekazywania wrażliwych materiałów.

Nadmierna otwartość

Podczas gdy większość firm korzysta z przejrzystości, koncepcja nadmiernej otwartości wymaga ostrożności. Nadmierna otwartość może prowadzić do plotek lub dzielenia się prywatnymi lub wrażliwymi informacjami. Należy rozważyć potrzebę i znaczenie poufności w miejscu pracy.

Impulsem do przygotowania tego wpisu był Jakub Regulski

Aby dowiedzieć się więcej odnośnie Jakuba Regulskiego i systemów jego pracy jako menedżera – kliknij tutaj.

Znajdź inspirujące treści na Blogu

Znajdź na Blogu wpisy inspirowane Jakubem Regulskim w kwestii zarządzania zespołem.